KONST / Litografier / Färglitografi 11233079
nr 1123 3079
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Oskar Bergman (1879-1963), Stockholm, 106/350, signerad, bladets mått: 45x56
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 augusti 2017
kl 18:01:05
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
21 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman